GARÁŽOVÉ BRÁNY

Montáž garážových brán zabezpečíme my

Predaj a montáž garážových brán je služba, ktorá zahŕňa niekoľko kľúčových krokov, od výberu správnej brány pre vašu garáž až po jej profesionálnu inštaláciu. Stručný prehľad toho, čo tento proces obvykle zahŕňa:

Konzultácia a Výber Brány
Pomôžeme vám pri výbere veľkosti brány, type otvárania (manuálne alebo automatické), materiálu brány (napr. oceľ, hliník, drevo), a estetické preferencie.
Meranie a Príprava
Presné Meranie: Profesionáli navštívia vašu nehnuteľnosť na presné meranie otvoru garáže a preverenie, či sú potrebné špeciálne úpravy alebo prípravné práce
Dodávka a Montáž
Dodávka: Po akceptovaní ponuky bude brána vyrobená (ak je to potrebné) a dodaná na miesto montáže.
Montáž: Profesionálni inštalatéri vykonajú montáž brány, zabezpečia jej správne fungovanie a odstránia starú bránu, ak je to potrebné.

Prečo využiť naše služby?

Garancia
najnižšej ceny

Vlastná doprava
po celom SR

Zameranie
dverí v cene

Široký sortiment skladom, dodanie už do 3 dní

Sekčné
brány

Máme v ponuke bohatý výber garážových brán

Hlavným kritériom pri výbere garážovej brány je umiestnenie garáže. V prípade, že je garáž vykurovaná, resp. má spoločnú stenu s rodinným domom, je výhodné zvážiť mieru izolácie. V ponuke máme bohatý výber garážových okien, ktoré dodajú garážovej bráne jedinečný vzhľad, a zosúladené s oknami rodinného domu môžu byť vhodným doplnkom exteriéru Vašej nehnuteľnosti. V našej ponuke si každý nájde bránu, ktorá najviac vyhovuje jeho požiadavkám. Radi Vám poradíme garážovú bránu podľa Vašich potrieb a predstáv.

Detaily sekčných garážových brán

Prevedenie:

Stredový prelis, bez prelisu, hladké, lamelové

Povrchová úprava:

imitácia dreva, hladká, hladká polygrain

Farba:

biela, antracit, strieborná, zlatý dub, orech, mahagón

Farba:

biela, antracit, strieborná, zlatý dub, orech, mahagón možnosťou nástreku podľa vzorky farieb RAL a laminácia podľa vzorkovníka dekoračných fólií

Tepelná izolácia:

polyuretán 40mm, koef. tepla panela je k= 0,7, celej brány 1,3

Materiál panela:

obojstranná oceľ poplastovaná

Materiál vodiacich líšt:

oceľ, hrúbka 1,5 až 2,5 mm

Pružiny:

sú dimenzované štandarne na počet cyklov ovtárania 25 000 – 30 000.

Pri intenzívnej prevádzke je možné dodať pružiny s počtom cyklov 100 000

Tesnenie brány:

úniku tepľa zabráni celoobvodové tesnenie

Základné bezpečnostné prvky k bráne:

– ochrana pri prasknutiu pružiny

– ochrana proti zacviknutiu prstov

Príslušenstvo:

  • bezpečnostný zámok Bendoor čierny
  • posuvný zámok z vnútra
  • okienka s bielym rámom obdĺžníkové alebo v dekore zlatý dub, orech, mahagón a s možnosť nástreku na RAL, okná malé štvorcové s nepriehladným sklom
  • personálne dvere s branom
  • pohon na diaľkové ovládanie

Najpredávanejšie povrchové úpravy

GARÁŽOVÉ BRÁNY

BENDOOR
AF500

GARÁŽOVÉ BRÁNY

BENDOOR
F301

GARÁŽOVÉ BRÁNY

BENDOOR
F401

GARÁŽOVÉ BRÁNY

BENDOOR
F201

Dvojkrídlové
brány

Lacnejšia ale kvalitná varianta garážových brán

Sú lacnejšou alternatívou k sekčným bránam. Sú vyhotovené v dizajnoch sekcionálnych brán, dodávané so zárubňou, zabudovaným zámkom a cylindrickou vložkou. Výhodou je ich dlhá životnosť a odolnosť aj pri vysokom zaťažení. Dvojkrídlové garážové brány nezasahujú do interiéru a neznižujú strop pri vstupe do garáže. Vyrábajú sa na mieru s možnosťou nízkeho prahu.

Detaily dvojkrídlových brán

Prevedenie:

lamelové, bez prelisu, so stredovým prelisom

Povrchová úprava:

imitácia dreva, hladký, nástrek na RAL a laminácia na rôzne dekoračné fólie

Tepelná izolácia:

polyuretán, koeficient prestupu tepla panela je k=0,7 celej brány k=1,3

Hrúbka panelov:

40mm

Možnosti prevedenia rámu:

prírodný elox alebo farba podľa vlastného výberu

Najpredávanejšie povrchové úpravy

GARÁŽOVÉ BRÁNY

BENDOOR
AF500

GARÁŽOVÉ BRÁNY

BENDOOR
F301

GARÁŽOVÉ BRÁNY

BENDOOR
F401

GARÁŽOVÉ BRÁNY

BENDOOR
F201

Priemyselné
brány

Vysokokvalitné
garážové brány

Priemyselné brány dodávame vo všetkých dostupný prevedeniach, pričom hrúbka panelu je 40 mm. Izolácia je polyuretánová pena, z oboch strán oceľ. Priemyselné brány môžu byť so štandardným kovaním, zvýšeným zdvihom alebo môžu byť úplne vertikálne. Pri priemyselných bránach ponúkame aj možnosť inštaláciu personálnych dverí, ktoré umožňujú rýchly a jednoduchý vstup do objektu bez zbytočného úniku tepla.

Druhy kovaní

Štandardné kovanie pre garážové brány ŠK:

Toto kovanie sa používa, kde je dostatočný priestor nad otvorom, t.j. preklad je minimálne 400 mm. Brána sa posúva čo najvyššie pod strop. Výhodou štandardného kovania je, že sa zachová čistý prechod! Pri garážových bránach sa používa najčastejšie stropný pohon, pri priemyselných bránach už bočný pohon, v niektorých prípadoch silnejší stropný pohon (závisí hlavne od rozmerov brány).

Nízke kovanie pružina vzadu na priemyselné brány NK230:

Tento typ kovania sa používa vtedy, keď výška prekladu je len 230 mm. Zjavne sa odlišuje od predošlého kovania v tom, že torzná tyč s pružinami je umiestnená na konci hornej koľajnice (nie nad otvorom). V prípade že brána sa bude otvárať ručne bez elektrického ovládania, potom je postačujúce aj 200mm prekladu nad otvorom. Pri tomto kovaní je vrchná tesniaca guma montovaná na preklad. Tiež je dôležité, že čistý prechod je o cca 5 centimetrov nižší ako čistý otvor. Ak je priemyselná brána menšia ako 15m2 , je možné použiť silnejší stropný pohon, ináč sa používa už bočný pohon. Tento typ kovania sa pri priemyselných bránach používa zriedkavo.

Vertikálny zdvih VL:

V prípade, ak je dostatočný priestor nad otvorom a to minimálne výška otvoru + 500mm, sa používa vertikálne kovanie. Špecifické je tým, že brána sa posúva rovnomerne s prekladom (v miernom sklone), t.j. neposúva sa pod strop. U tohto kovania je možné použiť tiež iba bočný pohon a tiež platí pre montáž bočného pohonu, že je potrebné min. 250-300mm ostenia na tej strane brány, kde sa bude nachádzať bočný pohon.

Šikmé kovanie zo zvýšeným zdvihom ŠIK ZZ:

Rozdiel oproti predchádzajúcemu kovaniu je len v tom, že preklad nad otvorom je väčší ako 600mm. Tým pádom brána sa zalomí a posúva v určitom uhle rovnobežne so strechou vyššie ako pri štandardnom šikmom kovaní. Pri tomto kovaní je možné použiť len bočný pohon. Potrebné ostenie na upevnenie bočného pohonu je min. 250-300mm na jednej strane.

Nízke kovanie pružina vpredu na priemyselné brány NK330:

Toto kovanie sa používa, keď je výška prekladu minimálne 330 mm. Je to potrebné, aby bol dostatok priestoru na montáž torznej tyče s pružinami a bočného držiaku s bubnami, prípadne stropného pohonu. Tento kyp kovania je možné použiť aj v prípade, že výška prekladu je len 300mm s tým, že vrchná tesniaca guma bude upevnená na preklad a nie na bránu. Ak je priemyselná brána menšia ako 15m2 , je možné použiť silnejší stropný pohon, ináč sa používa už bočný pohon. Tento typ kovania sa pri priemyselných bránach používa menej ako štandardné kovanie.

Zvýšený zdvih ZZ:

Tento typ kovania sa používa väčšinou u priemyselných brán, ak je dostatočný priestor nad otvorom. Cieľom tohto kovania je aby sa nám brána dostala čo najbližšie k stropu a s tým by sa využili priestor pod stropom – napr. je to užitočné v autoservise. Minimálny preklad je 600mm, maximálna výška prekladu zodpovedá vlastne výške otvoru. U tohto typu kovania je možné použiť iba bočný pohon. Pre montáž bočného pohonu je potrebné min. 250-300mm ostenia na tej strane brány, kde sa bude nachádzať bočný pohon.

Šikmé kovanie štandardné ŠIK:

Toto kovanie je zvláštne tým, že brána sa neposúva pod strop ale kopíruje strechu v určitom uhle. Koľajnice sú vlastne rovnobežné so strechou. Pri tomto kovaní je možné použiť len bočný pohon. Potrebné ostenie na upevnenie bočného pohonu je min. 250-300mm na jednej strane.

 

Detaily priemyselných brán

Farba:

biela, s možnosťou nastriekania podľa vzorky farieb RAL, antracit, strieborná

Tepelná izolácia:

polyuretán 40mm, koef. tepla panela je k= 0,7, celej brány 1,3

Materiál panela:

obojstranná oceľ poplastovaná, hrúbka oceľe 0,5 – 0,6 mm

Pružiny:

sú dimenzované štandarne na počet cyklov ovtárania 25 000 – 30 000.

Pri intenzívnej prevádzke je možné dodať pružiny s počtom cyklov 100 000

Tesnenie brány:

úniku tepľa zabráni celoobvodové tesnenie

Materiál vodiacich líšt:

oceľ, hrúbka 1,5 až 2,5 mm

Základné bezpečnostné prvky k bráne:

  • ochrana pri prasknutiu pružiny
  • ochrana proti zacviknutiu prstov
  • bezpečnostná brzda protipádová – používa sa pre brány vyššie ako 2,5m, zvyšuje bezpečnosť prevádzky tým, že zabráni spádu brány v prípade pretrhnutia lanka

Značky s ktorými spolupracujeme